Potęga obrazów

FacebookTwitterGoogle+

 

Żyjemy we wszechobecnej kulturze obrazów. W nowoczesnym marketingu potrzebna jest nie tylko umiejętność posługiwania się nowymi technologiami i intuicyjne wyczuwanie trendów, ale równie ważna pozostaje otwartość na różnorodne, często niekonwencjonalne inspiracje. Tytuł podstrony zaczerpnąłem z książki „August i potęga obrazów” znakomitego niemieckiego historyka Paula Zankera, który w sugestywny sposób pokazał ponadczasowość głównych praw komunikacji społecznej.    

Po okresie dominacji słowa pisanego, świat powrócił do obrazu. Od dawna i z rosnącym zaciekawieniem przyglądam się niektórym zjawiskom z przeszłości, które ujawniają bogactwo ludzkiej inwencji w komunikacji przy użyciu obrazów.  Postanowiłem w tym miejscu przedstawić niektóre z moich obserwacji i tekstów na ten temat. 

 

sandomierz_okladka1„Dekoracja malarska prezbiterium katedry w Sandomierzu” – tekst pochodzi z książki „Sandomierz – miasto między Wschodem a Zachodem” wydanej w roku 2013, której mam zaszczyt być współautorem, poświęconej wielokulturowemu charakterowi tego jednego z najpiękniejszych polskich miast. [Pobierz]
FacebookTwitterGoogle+